Miesięcznik Budownictwa Polskiego

Miesięcznik Budownictwa Polskiego #81 (maj 2016)
Wydanie:#81
Miesiąc:05-2016
ISSN:2300-5807
Redaktor naczelny:dr inż. Maciej Major

Artykuły - Armatura łazienkowa

Najczęstsze błędy przy wyborze armatury
Choć mówi się, że o wystroju łazienki w największej mierze decyduje ceramika i meble – czyli elementy o dużych gabarytach, to właśnie armatura nazywana jest jej biżuterią. By wybrać estetyczne i funkcjonalne wyposażenie na lata, warto wystrzegać się jednak kilku powszechnych błędów.
Cztery sposoby na strefę umywalkową
Poranna toaleta, kilkukrotne mycie rąk w ciągu dnia, wykonywanie domowych porządków czy wieczorna pielęgnacja – przy tak częstym użytkowaniu przestrzeń wokół umywalki wymaga trwałego i ergonomicznego wyposażenia. Jakie meble łazienkowe sprawdzą się w tym punkcie najlepiej?
Różne oblicza łazienkowej armatury
Dobór baterii do wykańczanej lub remontowanej łazienki to jeden z przyjemniejszych momentów kompletowania wyposażenia wnętrza. Warto jednak pamiętać, że poza walorami estetycznymi ogromne znaczenie mają czynniki decydujące o jej funkcjonalności i trwałości.
Stelaże podtynkowe - co warto wiedzieć?
Podwieszana ceramika stała się estetycznym znakiem rozpoznawczym nowoczesnych łazienek. Podtynkowy montaż miski sedesowej, bidetu czy umywalki nie byłby jednak możliwy bez solidnych stelaży. Ukryte pod wykończeniem ściany, umożliwiają elegancką aranżację zarówno małych, jak i dużych pomieszczeń.
Jak wybrać idealną batrię umywalkową
Współczesna łazienka to niezwykle komfortowe miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy się po ciężkim dniu lub przygotowujemy do wyzwań nowego dnia. Jeden z jej najważniejszych elementów stanowi idealne połączenie wygodnej umywalki z doskonale pasującą, niezwykle funkcjonalną baterią umywalkową. Na co zwrócić uwagę przy zakupie armatury? Marka GROHE oferuje szereg rozwiązań, które sprawią, że codzienna higiena stanie się najprzyjemniejszym z rytuałów.
Jak optymalnie dobrać baterię łazienkową?
Dostępna na rynku oferta armatury łazienkowej jest niezwykle różnorodna i bogata w zaskakujące formy i nowoczesne usprawnienia techniczne. Możliwości aranżacyjne wydają się niemal nieograniczone. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu przeróżnych kształtów i funkcjonalności? Monika Wojdak,ekspert marki Invena podpowiada, co warto wziąć pod uwagę, aby bateria łazienkowa dobrze służyła nam przez długie lata.
Nauka samodzielności w łazience
Pierwsze lekcje samodzielności podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych to dla najmłodszych z jednej strony ciekawa przygoda, z drugiej zaś - prawdziwe wyzwanie. Z okazji przypadającego na 1 czerwca Dnia Dziecka podpowiadamy, jakie wyposażenie zwiększy poziom bezpieczeństwa i ułatwi maluchom korzystanie z łazienki.
Łazienkowe przyzwyczajenia szkodliwe dla zdrowia
Wiele naszych przyzwyczajeń może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie - szczególnie jeżeli dotyczą higieny osobistej lub porządków domowych. Przykrych konsekwencji można jednak często uniknąć dzięki drobnej zmianie nawyków lub zastosowaniu funkcjonalnego wyposażenia łazienki.
Syfony umywalkowe – co warto wiedzieć?
Choć wydawać może się niepozorny, syfon to element łazienkowego wyposażenia, w dużym stopniu decydujący o komforcie domowników. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem montażu i jak zadbać o konserwację tego typu urządzeń?
W łazience glamour
Aranżacje zainspirowane francuskim glamour lub stylem vintage coraz częściej wybierane są dziś przez zwolenników bardziej swobodnego wystroju pomieszczeń. Surowe wnętrza, w których dominują proste, oszczędne w formie bryły współistnieją z eleganckimi aranżacjami pełnymi blasku i wyrafinowanych kształtów. Dotyczy to także armatury i akcesoriów łazienkowych. Wanna czy umywalka o ładnej opływowej linii, obok nich delikatnie zgięta wylewka dwuuchwytowej baterii.
Minimalistyczna armatura podtynkowa
W łazienkach, w których króluje oszczędne wzornictwo, dąży się z reguły do wizualnego eliminowania zbędnych elementów. Jednym z rozwiązań sprzyjających tego typu praktyce jest armatura podtynkowa, w konstrukcji której podłączenia zostają zabudowane w ściennych wnękach. Jak dobrać zestaw, by zachwycił estetyką?
Czysta oszczędność
Woda jest potrzebna w każdym budynku, zarówno do celów higienicznych, jak i spożywczych.
Sposób na łazienkę: plac zabaw
Stado gumowych kaczek, duża, ciepła wanna czy wspólne składanie ręczników - co sprawia, że łazienka jest doskonałym miejscem zabaw z dziećmi?
Łazienka w detalach
Elegancka ceramika, odporne na wilgoć meble, funkcjonalna armatura, oryginalne kafelki, dekoracyjne dodatki – to dla wielu z nas przepis na idealną łazienkę. Aranżując wnętrze, warto poświęcić jednak dużą uwagę także nierzucającym się w oczy elementom, które mają istotne znaczenie dla naszego komfortu. O czym warto pamiętać?
Minimalizm w łazience – ponadczasowy trend
Coco Chanel mawiała, że przed wyjściem z domu warto zdjąć z siebie jeden dodatek – wówczas będziemy wyglądali gustownie i z klasą. Jest to stara zasada, wpisująca się we współczesne hasło „mniej znaczy więcej“. Warto o nim pamiętać podczas projektowania łazienki. Szczególnie, że rozwiązania oparte na zasadnie minimalizmu zazwyczaj bazują na najbardziej klasycznych formach, dzięki czemu są ponadczasowe i zawsze pozostają modne.