Miesięcznik Budownictwa Polskiego

Miesięcznik Budownictwa Polskiego #81 (maj 2016)
Wydanie:#81
Miesiąc:05-2016
ISSN:2300-5807
Redaktor naczelny:dr inż. Maciej Major

Artykuły - Armatura łazienkowa

Jak wybrać idealną batrię umywalkową
Współczesna łazienka to niezwykle komfortowe miejsce, w którym odpoczywamy i regenerujemy się po ciężkim dniu lub przygotowujemy do wyzwań nowego dnia. Jeden z jej najważniejszych elementów stanowi idealne połączenie wygodnej umywalki z doskonale pasującą, niezwykle funkcjonalną baterią umywalkową. Na co zwrócić uwagę przy zakupie armatury? Marka GROHE oferuje szereg rozwiązań, które sprawią, że codzienna higiena stanie się najprzyjemniejszym z rytuałów.
Jak optymalnie dobrać baterię łazienkową?
Dostępna na rynku oferta armatury łazienkowej jest niezwykle różnorodna i bogata w zaskakujące formy i nowoczesne usprawnienia techniczne. Możliwości aranżacyjne wydają się niemal nieograniczone. Jak jednak nie zagubić się w gąszczu przeróżnych kształtów i funkcjonalności? Monika Wojdak,ekspert marki Invena podpowiada, co warto wziąć pod uwagę, aby bateria łazienkowa dobrze służyła nam przez długie lata.
Nauka samodzielności w łazience
Pierwsze lekcje samodzielności podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych to dla najmłodszych z jednej strony ciekawa przygoda, z drugiej zaś - prawdziwe wyzwanie. Z okazji przypadającego na 1 czerwca Dnia Dziecka podpowiadamy, jakie wyposażenie zwiększy poziom bezpieczeństwa i ułatwi maluchom korzystanie z łazienki.
Łazienkowe przyzwyczajenia szkodliwe dla zdrowia
Wiele naszych przyzwyczajeń może mieć niekorzystny wpływ na zdrowie - szczególnie jeżeli dotyczą higieny osobistej lub porządków domowych. Przykrych konsekwencji można jednak często uniknąć dzięki drobnej zmianie nawyków lub zastosowaniu funkcjonalnego wyposażenia łazienki.
Syfony umywalkowe – co warto wiedzieć?
Choć wydawać może się niepozorny, syfon to element łazienkowego wyposażenia, w dużym stopniu decydujący o komforcie domowników. Co warto wiedzieć przed rozpoczęciem montażu i jak zadbać o konserwację tego typu urządzeń?
W łazience glamour
Aranżacje zainspirowane francuskim glamour lub stylem vintage coraz częściej wybierane są dziś przez zwolenników bardziej swobodnego wystroju pomieszczeń. Surowe wnętrza, w których dominują proste, oszczędne w formie bryły współistnieją z eleganckimi aranżacjami pełnymi blasku i wyrafinowanych kształtów. Dotyczy to także armatury i akcesoriów łazienkowych. Wanna czy umywalka o ładnej opływowej linii, obok nich delikatnie zgięta wylewka dwuuchwytowej baterii.
Minimalistyczna armatura podtynkowa
W łazienkach, w których króluje oszczędne wzornictwo, dąży się z reguły do wizualnego eliminowania zbędnych elementów. Jednym z rozwiązań sprzyjających tego typu praktyce jest armatura podtynkowa, w konstrukcji której podłączenia zostają zabudowane w ściennych wnękach. Jak dobrać zestaw, by zachwycił estetyką?
Czysta oszczędność
Woda jest potrzebna w każdym budynku, zarówno do celów higienicznych, jak i spożywczych.
Sposób na łazienkę: plac zabaw
Stado gumowych kaczek, duża, ciepła wanna czy wspólne składanie ręczników - co sprawia, że łazienka jest doskonałym miejscem zabaw z dziećmi?
Łazienka w detalach
Elegancka ceramika, odporne na wilgoć meble, funkcjonalna armatura, oryginalne kafelki, dekoracyjne dodatki – to dla wielu z nas przepis na idealną łazienkę. Aranżując wnętrze, warto poświęcić jednak dużą uwagę także nierzucającym się w oczy elementom, które mają istotne znaczenie dla naszego komfortu. O czym warto pamiętać?
Minimalizm w łazience – ponadczasowy trend
Coco Chanel mawiała, że przed wyjściem z domu warto zdjąć z siebie jeden dodatek – wówczas będziemy wyglądali gustownie i z klasą. Jest to stara zasada, wpisująca się we współczesne hasło „mniej znaczy więcej“. Warto o nim pamiętać podczas projektowania łazienki. Szczególnie, że rozwiązania oparte na zasadnie minimalizmu zazwyczaj bazują na najbardziej klasycznych formach, dzięki czemu są ponadczasowe i zawsze pozostają modne.
Samodzielny montaż baterii krok po kroku
Właściwy montaż ma znaczenie dla wygody użytkowania i trwałości baterii. To z pozoru trudne zadanie, możemy wykonać samodzielnie. Poświęcając chwilę czasu, oszczędzimy na kosztach związanych z wynajęciem fachowców. Podejmując się tego zadania, należy jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
Kąpiel bez barier. Prysznic czy wanna?
Istotą projektowania łazienki z której korzystają seniorzy i osoby z ograniczoną sprawnością ruchową jest zapewnienie możliwości swobodnego poruszania się, oraz wytrzymałości i stabilności urządzeń sanitarnych, gwarantujących bezpieczeństwo. Jak wyposażyć i zaaranżować strefę kąpieli aby stała się miejscem relaksu dla wszystkich użytkowników?
Bateria umywalkowa dla każdego
Jak informuje WHO, aż 70% zatruć pokarmowych jest powodowanych przez bakterie przenoszone na brudnych rękach. Aby uniknąć tego zagrożenia, konieczne jest nie tylko systematyczne dbanie o higienę, ale i dobór odpowiedniego wyposażenia. Z okazji obchodzonego w październiku Światowego Dnia Mycia Rąk podpowiadamy, jaka bateria umywalkowa spełni nasze wymagania.
Baterie bidetowe w kolekcjach
Obok baterii umywalkowych, wannowych i natryskowych w kolekcjach baterii łazienkowych znajdziemy doskonale komponujące się z całą linią wzorniczą baterie bidetowe. Ich zaokrąglone lub geometryczne formy i dekoracyjna chromowana powłoka sprawiają, iż wraz z pozostałymi bateriami należącymi do danej serii są elegancką ozdobą wnętrza.