Miesięcznik Budownictwa Polskiego

Miesięcznik Budownictwa Polskiego #55 (marzec 2014)
Wydanie:#55
Miesiąc:03-2014
ISSN:2300-5807
Redaktor naczelny:dr inż. Izabela Major

Nowości budowlane - Wszystkie

Znaleziono 42 pasujących wyników
Nowa szlifierka kątowa GRAPHITE: moc w Twoich rękach
Marka GRAPHITE wprowadziła na rynek nową szlifierkę kątową. Mocny, trwały silnik i wzorowa ergonomia sprawią, że szlifierka GRAPHITE 59G098 to solidne wsparcie dla profesjonalistów i wymagających majsterkowiczów.
Knauf Goldband Gładź szpachlowa
Knauf Goldband Gładź nadaje się do tworzenia idealnie gładkich i równych powierzchni wewnątrz budynku, ale także do tworzenia różnorodnych faktur.
SunGuard® i Green Towers: pierwszy polski biurowiec z platynowym certyfikatem LEED
Green Towers to wrocławski biurowiec, który jako pierwszy w kraju uzyskał „zrównoważony” certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Było to możliwie między innymi dzięki wykorzystaniu szkła kontroli słonecznej SunGuard® dostarczonego przez Guardian Częstochowa.
Ekologiczny klasztor
Budynki sakralne w Polsce charakteryzują się wzniosłą architekturą i przestronnymi wnętrzami. Utrzymanie optymalnej temperatury na tak dużych powierzchniach jest możliwe wyłącznie dzięki bardzo wydajnej instalacji grzewczej, które z reguły są dość drogie. Alternatywą stały się pompy ciepła zapewniające komfort cieplny przy niewielkich kosztach eksploatacji.
Szklany kominek ozdobą nowoczesnych wnętrz
Lider na rynku rozwiązań odnawialnej energii przedstawia najnowszy produkt. Makroterm wprowadza na rynek udoskonaloną wersję kominka z płaszczem wodnym – Turbokominek I Migo Glass.
Pasy na ścianie
Czy można optycznie wydłużyć niskie pomieszczenie? Oczywiście, że tak! Wystarczy zastosować pionowe pasy, dzięki którym nawet małe pokoje zyskają wrażenie wysokich. W tej roli sprawdzą się zarówno tapety jak i farby. Efekt wizualny wzmocnią produkty o unikatowym stopniu połysku, proponowane przez PARA PAINTS.
Nowość! Bateria Gamma – dominujący akcent w kuchni
Jednym z modnych trendów w aranżacji nowoczesnych kuchni są przestronne i surowe wnętrza, gdzie ilość dodatków ograniczona jest do niezbędnego minimum. Dominują w nich elementy ze szkła i stali, proste meble oraz minimalistyczne w formie sprzęty. W taki wystrój wpisują się baterie zlewozmywakowe Gamma, nowość w ofercie Grupy Armatura, które zwracają uwagę zdecydowaną, geometryczną bryłą.
Okna PRESTIGE – klasyka designu i nowatorska technologia
Okna drewniane cieszą się uznaniem ze względu na tradycyjną estetykę, która nadaje wnętrzom prestiżu. Z myślą o najbardziej wymagających klientach - firma MS więcej niż OKNA stworzyła model PRESTIGE.
AGILIA™ FUNDAMENTY- Lafarge wprowadza innowacyjny beton na fundamenty
Samozagęszczalny beton Agilia™ Fundamenty firmy Lafarge Beton pozwala sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą budowa najważniejszej części każdego budynku – fundamentów. Agilia™ Fundamenty to produkt znacznie łatwiejszy w użyciu niż beton tradycyjny. Jego zastosowanie skraca czas i koszty wykonania fundamentów m.in. dlatego, że nie wymaga wibrowania.
Nowość – Ekologiczne fototapety od PIXERS.pl
Ekologia to obecnie jeden z fundamentów współczesnego designu, a także inspiracja dla projektantów i specjalistów w dziedzinie dekoracji wnętrz. PIXERS oferuje nowość na polskim rynku– greenPIX - ekologiczny materiał, na którym drukowane są fototapety w technologii HP Latex.
Podsufitka Galeco Decor - estetyczna i trwała ochrona dachu
Elewacja budynku, dach oraz okna stanowią wizytówkę każdego domu. Warto zatem zadbać, by poszczególne elementy stanowiły spójną kompozycję estetyczną, a także zapewniały ochronę i szczelność całej konstrukcji. Podsufitka Galeco Decor, przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku, zapobiega zawilgoceniu ocieplenia dachowego, a dodatkowo zabezpiecza przed utratami ciepła. Co więcej, możliwość wyboru odpowiedniego koloru paneli ułatwi dopasowanie podsufitki do fasady oraz stolarki otworowej.
BOLIX TM – bogactwo kolorów
Firma Bolix poszerzyła ofertę kolorystyczną tynku mozaikowego BOLIX TM do 340 kolorów.
„Drewnolubni” – drewno egzotyczne na podłodze, cz. II.
Wytrzymałość, feeria niespotykanych barw, ekskluzywność – to tylko niektóre z zalet drewna egzotycznego. Mało kto wie, że ten wyjątkowy surowiec dobrze wpływa również na nasze samopoczucie. Koneserzy przyznają, że podłoga muśnięta promieniami egzotycznego słońca potrafi ukoić duszę i zrelaksować ciało… Poniżej przedstawiamy kolejne odsłony tego niezwykłego daru natury.
Dach nad poddaszem użytkowym
Coraz więcej projektów uwzględnia poddasze jako przestrzeń użytkową. Ten popularny trend sprawia, że pokrycie dachowe musi spełniać dodatkowe funkcje
Budownictwo przyszłości …
W jakim kierunku zmierza budownictwo przyszłości? Jak będą wyglądały budynki, domy, słowem obiekty budowlane zurbanizowanej przestrzeni? Jakie będzie ich zapotrzebowanie na energię, czy staną się budynkami (domami) autonomicznymi? Jaką będą pełnić funkcję, oprócz tej która wynika niejako z bezpośredniego ich przeznaczenia?