Miesięcznik Budownictwa Polskiego

Miesięcznik Budownictwa Polskiego #81 (maj 2016)
Wydanie:#81
Miesiąc:05-2016
ISSN:2300-5807
Redaktor naczelny:dr inż. Maciej Major

Nowości budowlane - Wszystkie

Torba na narzędzia i walizka wodoodporna Knipex – narzędzia w bezpiecznym stylu
Posiadacze dużej ilości różnorodnych narzędzi wiedzą, że utrzymania ich w porządku ułatwia pracę i przyspiesza każde działanie. Walizki i skrzynie na narzędzia, są nieodłącznym elementem dla każdego profesjonalisty czy amatora majsterkowania. Standardowe, wykonane zazwyczaj z plastiku są nieporęczne, narażone na obicia i wyłamania elementów, szczególnie zawiasów oraz klamer pokryw. Metalowe, bardziej odporne są jednak bardzo ciężkie i zajmują dużo miejsca.
Zabezpieczenie i ochrona drewna na zewnątrz narażonego na okresowy kontakt z wodą
Drewniane elementy wykończeniowe i ogrodowe meble często są narażone na działanie wilgoci i okresowy kontakt z wodą. Niezabezpieczone w odpowiedni sposób mogą pleśnieć, szarzeć a nawet odkształcać się, łuszczyć i pękać. Radzimy jak ochronić drewniane powierzchnie altan oraz innych sprzętów i elementów małej architektury wokół domu, aby nie ulegały degradacji.
Nowość: Bateria umywalkowa Kludi Zenta E
Estetyka, elektronika, ekologia Wyjątkowa jakość i funkcjonalność oraz uniwersalne wzornictwo to cechy, które sprawiają, że tak wielu klientów decyduje się na wybór serii KLUDI ZENTA. Eksperci KLUDI zaprezentowali nowy, elektroniczny model tej popularnej baterii, który dzięki ponadczasowemu wzornictwu, nietuzinkowym rozwiązaniom technologicznym i przyjazności dla środowiska zaspokoi potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.
Nowa generacja wkrętarek Bosch z silnikiem bezszczotkowym EC
Nowe modele wkrętarek Bosch z silnikiem EC to poręczne i lekkie narzędzia z akumulatorami zapewniającymi długi czas pracy. Mają dwa razy dłuższą żywotność niż urządzenia z silnikiem konwencjonalnym, są bardzo wydajne, a wysoki moment obrotowy pozwala stosować je w wielu wymagających aplikacjach.
Nowa szlifierka kątowa GRAPHITE: moc w Twoich rękach
Marka GRAPHITE wprowadziła na rynek nową szlifierkę kątową. Mocny, trwały silnik i wzorowa ergonomia sprawią, że szlifierka GRAPHITE 59G098 to solidne wsparcie dla profesjonalistów i wymagających majsterkowiczów.
Knauf Goldband Gładź szpachlowa
Knauf Goldband Gładź nadaje się do tworzenia idealnie gładkich i równych powierzchni wewnątrz budynku, ale także do tworzenia różnorodnych faktur.
SunGuard® i Green Towers: pierwszy polski biurowiec z platynowym certyfikatem LEED
Green Towers to wrocławski biurowiec, który jako pierwszy w kraju uzyskał „zrównoważony” certyfikat LEED na najwyższym poziomie Platinum. Było to możliwie między innymi dzięki wykorzystaniu szkła kontroli słonecznej SunGuard® dostarczonego przez Guardian Częstochowa.
Ekologiczny klasztor
Budynki sakralne w Polsce charakteryzują się wzniosłą architekturą i przestronnymi wnętrzami. Utrzymanie optymalnej temperatury na tak dużych powierzchniach jest możliwe wyłącznie dzięki bardzo wydajnej instalacji grzewczej, które z reguły są dość drogie. Alternatywą stały się pompy ciepła zapewniające komfort cieplny przy niewielkich kosztach eksploatacji.
Szklany kominek ozdobą nowoczesnych wnętrz
Lider na rynku rozwiązań odnawialnej energii przedstawia najnowszy produkt. Makroterm wprowadza na rynek udoskonaloną wersję kominka z płaszczem wodnym – Turbokominek I Migo Glass.
Pasy na ścianie
Czy można optycznie wydłużyć niskie pomieszczenie? Oczywiście, że tak! Wystarczy zastosować pionowe pasy, dzięki którym nawet małe pokoje zyskają wrażenie wysokich. W tej roli sprawdzą się zarówno tapety jak i farby. Efekt wizualny wzmocnią produkty o unikatowym stopniu połysku, proponowane przez PARA PAINTS.
Nowość! Bateria Gamma – dominujący akcent w kuchni
Jednym z modnych trendów w aranżacji nowoczesnych kuchni są przestronne i surowe wnętrza, gdzie ilość dodatków ograniczona jest do niezbędnego minimum. Dominują w nich elementy ze szkła i stali, proste meble oraz minimalistyczne w formie sprzęty. W taki wystrój wpisują się baterie zlewozmywakowe Gamma, nowość w ofercie Grupy Armatura, które zwracają uwagę zdecydowaną, geometryczną bryłą.
Okna PRESTIGE – klasyka designu i nowatorska technologia
Okna drewniane cieszą się uznaniem ze względu na tradycyjną estetykę, która nadaje wnętrzom prestiżu. Z myślą o najbardziej wymagających klientach - firma MS więcej niż OKNA stworzyła model PRESTIGE.
AGILIA™ FUNDAMENTY- Lafarge wprowadza innowacyjny beton na fundamenty
Samozagęszczalny beton Agilia™ Fundamenty firmy Lafarge Beton pozwala sprostać wyzwaniom, jakie niesie ze sobą budowa najważniejszej części każdego budynku – fundamentów. Agilia™ Fundamenty to produkt znacznie łatwiejszy w użyciu niż beton tradycyjny. Jego zastosowanie skraca czas i koszty wykonania fundamentów m.in. dlatego, że nie wymaga wibrowania.
Nowość – Ekologiczne fototapety od PIXERS.pl
Ekologia to obecnie jeden z fundamentów współczesnego designu, a także inspiracja dla projektantów i specjalistów w dziedzinie dekoracji wnętrz. PIXERS oferuje nowość na polskim rynku– greenPIX - ekologiczny materiał, na którym drukowane są fototapety w technologii HP Latex.
Podsufitka Galeco Decor - estetyczna i trwała ochrona dachu
Elewacja budynku, dach oraz okna stanowią wizytówkę każdego domu. Warto zatem zadbać, by poszczególne elementy stanowiły spójną kompozycję estetyczną, a także zapewniały ochronę i szczelność całej konstrukcji. Podsufitka Galeco Decor, przeznaczona do zabudowy okapu dachu na zewnątrz budynku, zapobiega zawilgoceniu ocieplenia dachowego, a dodatkowo zabezpiecza przed utratami ciepła. Co więcej, możliwość wyboru odpowiedniego koloru paneli ułatwi dopasowanie podsufitki do fasady oraz stolarki otworowej.